O Firmie

EldisZakłady Badawczo-Produkcyjne „ELDIS” sp. z o.o. to ponad ćwierć wieku doświadczenia w produkcji urządzeń elektrycznych dla potrzeb przemysłu okrętowego. Nasze referencje, to ponad 700 statków wyposażonych w osprzęt elektryczny produkcji firmy „ELDIS”, pływających po morzach i oceanach całego świata. Od lat jesteśmy znani z solidności i niezawodności naszych wyrobów.

Nasza firma powstała w 1988 roku i bazuje na wieloletnich doświadczeniach gdańskiego Instytutu Elektrotechniki. Opracowaliśmy i od wielu lat produkujemy ponad 50 typów wyrobów elektrycznego osprzętu. Współpracujemy ze stoczniami całego świata. Wyroby „Eldisu” są znane i chętnie stosowane nie tylko w stoczniach polskich, ale również w Niemczech, Szkocji, Norwegii, Rosji, Bułgarii, Wietnamie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy Holandii.

StoczniaOsprzęt produkcji ZBP „ELDIS jest instalowany w portowych sieciach rozdziału prądu elektrycznego oraz na statkach o nieograniczonym zasięgu pływania. Nasze wyroby odpowiadają międzynarodowym normom i przepisom, co potwierdzają uzyskane certyfikaty uznań. Wszystkie urządzenia są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, takich jak środowisko wody morskiej, zapylenia, zanieczyszczenia, duży zakres zmian temperatury otoczenia oraz narażenia na uszkodzenia mechaniczne. Z tych względów nasze wyroby posiadają szczelne, metalowe -mosiężne lub aluminiowe - obudowy. Osprzęt ten może być użyteczny, a nawet niezbędny, w każdych trudnych warunkach jakie występują w kopalniach, w przemyśle chemicznym i innych, natomiast kasety sterownicze mogą być przydatne we wszystkich gałęziach budowy maszyn i urządzeń.

OdlewniaW 2011 roku doszło do przemian własnościowych w naszej firmie. Nowy zarząd „Eldisu” postawił sobie za cel dalszy rozwój produkcji i wdrożenie kolejnych, nowych produktów. Stąd między innymi nowy kierunek – oświetlenie okrętowe. We współpracy z wyspecjalizowaną, gdańską firmą DDMAX stworzyliśmy i w dalszym ciągu rozwijamy gamę lamp okrętowych w technologii LED.

Nasza firma charakteryzuje się wysokim potencjałem kadrowym i produkcyjnym. Posiadamy własną odlewnię metali kolorowych, co pozwala nam na opracowanie i wyprodukowanie specjalistycznych urządzeń, zgodnych nawet ze specyficznymi wymaganiami klientów. To wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Mamy nadzieję, że wyżej wymienione zalety naszych wyrobów i ich konkurencyjne ceny wzbudzą Państwa zainteresowanie i przyłączą się Państwo do grona naszych stałych odbiorców. Zapraszamy do współpracy!
Eldis